Medycyna estetyczna

Lipoliza kawitacyjna

Liposukcja kawitacyjna to jeden z ulubionych sposobów gwiazd i celebrytów na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej. Zabieg jest zupełnie nieinwazyjny, nie wymaga więc rekonwalescencji, a efekty są rewelacyjne i zauważalne bardzo szybko.

Na czym dokładnie polega liposukcja kawitacyjna?

Lipoliza kawitacyjna, inaczej zwana także liposukcją ultradźwiękową to jedna z nieinwazyjnych metod redukcji tkanki tłuszczowej za pomocą ultradźwięków o częstotliwości 40 kHz. Fale ultradźwiękowe wywołują zjawisko kawitacji prowadząc do uszkodzenia błony komórkowej adipocytów (komórek tłuszczowych), dzięki czemu zostaje z ich wnętrza uwolniony tłuszcz, który organizm może w łatwy sposób zmetabolizować.

Jakie części ciała poddajemy zabiegowi?

Zabieg ten najlepiej sprawdza się przy miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej, głównie na brzuchu, plecach (boczki) i udach (bryczesy) oraz z jednocześnie wykonaną lipolizą iniekcyjną.

Efekty lipolizy kawitacyjnej

Wskazania do wykonania zabiegu

Przeciwwskazania

Częstotliwość i liczba zabiegów

Częstotliwość i liczba zabiegów uzależniona jest od nasilenia problemu do skorygowania oraz oczekiwanego efektu przez pacjenta. Rekomendowane jest wykonanie minimum 4-5 zabiegów. Pierwsze efekty zabiegu są widoczne po około 6 tygodniach, jednak ostatecznego rezultatu należy spodziewać się po 3 miesiącach.

Zalety zabiegu

Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu

Po zabiegu mogą pojawić się chwilowe zaczerwienienie skóry.

Rekomendowane zabiegi uzupełniające

Ogromną zaletą liposukcji kawitacyjnej jest możliwość wykonania jej w niemal każdym miejscu na ciele. Problematyczne miejsca, takie jak pośladki, wewnętrzna strona ud i kolan, kostki, obszar pod łopatkami, a także okolice lędźwi zostaną uwolnione od opornego na ćwiczenia i diety tłuszczyku. Liposukcji kawitacyjnej nie powinno się wykonywać jednak w okolicach twarzy, pachwin i stref intymnych. Nie zaleca się również likwidowania tłuszczu tym sposobem na głowie, szyi, stopach oraz dłoniach.