Medycyna estetyczna

Karboksyterapia na ciało

Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na działanie dwutlenku węgla. Wprowadzony pod skórę dwutlenek węgla zamieniając się częściowo w kwas węglowy rozpuszcza zawartość komórek tłuszczowych, usprawnia to drenaż limfatyczny i powoduje usunięcie toksyn, skóra wyraźnie się wygładza i napina. Podczas karboksyterapii w terapii cellulitu znacząco zwiększa się przepływ krwi, likwidują się zwłóknienia tkanki, a co za tym idzie następuje redukcja cellulitu.

Karboksyterapia najlepsza w walce z cellulitem

Karbo jest jedyną metodą, która wpływa na wszystkie czynniki odpowiedzialne za powstanie cellulitu. Dzięki wywołanemu kontrolowanemu stanowi zapalnemu, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. Remodeling skóry rozpoczyna się od pierwszego zabiegu. Włókna kolagenowe ulegaja skurczeniu, poprawia się mikrokrążenie, odbudowują się komórki, a skóra staje się gładsza i sprężysta.

Karboksyterapia na ciało — na co pomaga?

Karboksyterapia ma niezliczone wykorzystania w kosmetologii i medycynie estetycznej. Jeśli chodzi o ciało, świetnie sprawdza się w walce z cellulitem, rozstępami, bliznami, nadmiarem tkanki tłuszczowej, wiotkością skóry po porodzie.

Karboksyterapia — efekty uboczne i przeciwwskazania

Karboksyterapia jest zabiegiem średnioinwazyjnym — co prawda w momencie aplikowania gazu wprowadzana jest igła pod skórę, ale niewidoczne są żadne trwałe uszkodzenia skóry ani reakcje alergiczne. Nie wymaga ona rekonwalescencji ani nie przeszkadza w codziennych zajęciach. Rzadko pojawiają się efekty uboczne w postaci obrzęków, siniaków, krwiaków czy stanów zapalnych w miejscach wstrzyknięcia. By ich uniknąć, po zabiegu należy przez dwa dni odpuścić sobie aktywność fizyczną oraz nie wcierać żadnych kosmetyków w miejsca zabiegowe.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Karboksyterapia na ciało jest dla ciebie jeśli Twoim problemem jest:

Przeciwwskazania