Zabiegi

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to nowoczesna, bezoperacyjna, nieinwazyjna metoda redukcji tłuszczu na brzuchu, udach, kolanach, karku oraz zniwelowania podwójnego podbródka. Miejscowe nagromadzenie się większej ilości tkanki tłuszczowej w poszczególnych częściach ciała, nie tylko powoduje dyskomfort pacjenta, ale również źle wpływa na jego zdrowie. Rozwiązaniem tego powszechnego problemu może być zabieg lipolizy.

Na czym polega zabieg?

W miejsca nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, wstrzykuje się substancje, które rozpuszczają i niszczą komórki tłuszczowe (fosfatydylocholina – lecytyna i deoksycholat). Zawarta w preparacie L-karnityna przyspiesza ich rozkład w procesach metabolicznych. W konsekwencji wydalane są z organizmu. Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem odpowiednim zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

Rekonwalescencja

Po zabiegu może pojawić się obrzęk . zaczerwienienie, swędzenie czy drobne krwiaki. Są to typowe i normalne objawy rozpadu komórek tłuszczowych. Po wykonanym zabiegu można od razu wrócić do pełnej aktywności. Zabiegi powtarza się średnio 2-5 razy w odstępach kilkutygodniowych w zależności od ilości tkanki tłuszczowej. Czasem wystarczający jest jeden zabieg. Terapia redukcji tkanki tłuszczowej nie wymaga rekonwalescencji. Po wykonanym zabiegu lipolizy można od razu powrócić do aktywności. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk miejscowy, ustępujący po ok. 7 dniach. W okresie 24 godzin od zabiegu, może utrzymywać się zaczerwienienie skóry oraz mogą pojawić się krwiaki czy siniaki. Są to dosyć typowe objawy rozpadu komórek tłuszczowych. Wchłaniają się w ciągu około 14 dni.

Czas utrzymywania się efektów

Rezultaty zabiegu uwidaczniają się stopniowo przez kilka pierwszych tygodni. Ich utrzymanie zależy od tego, jaki styl życia prowadzi pacjent i czy stosuje się do zaleceń . Wskazane jest bowiem stosowanie diety niskotłuszczowej i niskowęglowodanowej, jak również przyjmowanie większej ilość płynów. Optymalne efekty uzyskuje się po wykonaniu serii 2-5 zabiegów w odstępach 4-8 tygodni. Wzmacnia je masaż odchudzający, drenaż limfatyczny lub endermologia miejsc poddanych leczeniu.

Efekty zabiegu

Preparat, na którym bazuje terapia lipolizy iniekcyjnej to połączenie fosfatydylocholiny (substancja rozpuszczająca błony komórkowe komórek tłuszczowych) oraz deoksycholatu (substancja niszcząca tłuszcz). Uwolnione z komórek tłuszcze są następnie transportowane do wątroby, gdzie podlegają metabolizmowi i są usuwane z organizmu. Lipoliza najlepiej sprawdza się w redukcji tkanki tłuszczowej z okolic:

Po zabiegu, prócz utraty kilku centymetrów w obwodzie w miejscu iniekcji, możemy mieć pewność lepszego metabolizmu komórek skóry, lepszego mikrokrążenia oraz znacznego odżywienia skóry.

Przeciwwskazania

Prezentowany opis procedury ma ogólny charakter i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja w celu zapewnienia pacjentowi maksimum bezpieczeństwa.